Vykonávame odbornú kontrolu, servis a revíziu kotlov.

Servis a revízie kotlov

Chcete aby váš kotol vydržal v bezchybnom stave čo najdlhšie? Nenechávajte nič na náhodu a uistite sa o jeho kondícii za pomoci nášho odborného servisu a revízií. Pravidelné kontroly odhalia aj skryté vady a zabránia nezvratnému poškodeniu.

Nezabudnite tiež na skutočnosť, že pravidelné, odborné revízie kotlov, sú zo zákona povinné!

V našej spoločnosti sa o všetko spomenuté postaráme – zastrešujeme nielen montáž ale aj údržbu, opravu, záručný a pozáručný servis kotlov. Našim cieľom je zabezpečiť bezpečnú a efektívnu prevádzku vykurovacích zariadení a predĺžiť ich životnosť. Zameriavame sa tiež na správne nastavenie spaľovania kotlov, ktoré má veľký vplyv na optimalizáciu nákladov na vykurovanie.

Revízie plynových kotlov - dôvody

Pravidelným servisom plynového spotrebiča, ktorý by sa mal vykonávať aspoň jedenkrát ročne, po vykurovacej sezóne sa predchádza poruchám zariadení, zvýšenej spotrebe paliva a eventuálnej nebezpečnosti zariadenia z dôvodu úniku plynu a emisií.

Typická servisná prehliadka zahŕňa v základe zhodnotenie stavu kotla a jeho funkčnosť pred servisom, vyčistenie priestoru kotla vysávačom, tlakovým vzduchom, vyčistenie sitka na spiatočke, u kotlov starších ako 2 roky vypustenie vykurovacej vody z kotla, doplnenie tlaku v expanznej nádobe na hodnoty uvedené výrobcom, demontáž horáku, vyčistenie mosadznou kefou, tlakovým vzduchom, vysávačom, prípadne oplachom, vyčistenie primár. výmenníku, minimálne mosadznou kefou + tlakovým vzduchom, vysávačom, pri väčšom znečistení oplachom prúdom vody, u kondenzačných kotlov výmenník vyčistený vždy mechanicky + výplachom, naviac vyčistenie sifónu kondenzátu, vyčistenie lopatiek spalinových (turbo), alebo kondenzačných ventilátorov tlakovým vzduchom, prípadne oplachom, očistenie elektród horáku a zhodnotenie ich stavu, s možnosťou preventívnej výmeny, kontrola tlaku na tryskách, prípadne nastavenie min. a max.tlaku, u kondenzačných kotlov nastavenie CO2 v spalinách pomocou analyzátora, kontrola funkcie bezpečnostných systémov kotla (napr. poistky spätného ťahu spalín u komínových kotlov)-kontrola tesnosti plynových armatúr detektorom úniku plynu a to vždy po každom zásahu na plynových armatúrach kotla. U komínových spotrebičov (typu B) kontrolu úniku spalín detektorom CO, vyhotovenie protokolu o kontrole a nastavení kotla.

Zvažujete rekonštrukciu kúrenia? Ste na správnom mieste.

0

Skúsených
technikov

Tím odborníkov
sa postará o
kompletnú inštaláciu.

0

Spokojných
zákazníkov

Na prvom mieste
je spokojnosť našich
zákazníkov.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque neque felis, ultrices nec consequat sit amet, facilisis bibendum mi. Mauris ac egestas est. Donec malesuada maximus lorem, ut sagittis nisi blandit non. Praesent a neque eu risus cursus vestibulum ut a nulla.

Sed ac pulvinar ipsum

Sed ac pulvinar ipsum, ut dictum nisl. Cras in enim eros. Suspendisse pharetra nisl quis eros iaculis cursus. Etiam maximus nulla id orci dictum interdum. Etiam convallis turpis et nulla commodo, eu tempus erat luctus. Suspendisse pellentesque sem sem, vitae viverra tellus consequat nec.

1. Kontrola kotla a jeho komponentov

Kontrola kotla a jeho komponentov pozostáva predovšetkým z vizuálnej obhliadky kotla. Odborný technik zhodnotí celkový technický stav kotla a kvalitu a funkčnosť jeho materiálu. Dôraz sa kladie na kontrolu tesnenia, ktorého nedostatočnosť by mohla spôsobovať nebezpečný únik plynu. Kontrole podliehajú aj jednotlivé jeho časti, revíziou prechádza funkcia expanzných nádob a zabezpečené je aj prípadné doplnenie tlaku.

2. Čistenie kotla

Znečistenie kotla hrá významnú úlohu pri jeho neadekvátnom fungovaní. Každý kotol sa vplyvom používania po čase zanesie a tieto usadeniny môžu do výraznej miery znížiť efektivitu prevádzky. Pre spotrebiteľa to okrem nedostatočného vykurovania môže znamenať aj vyššie prevádzkové náklady.

Naši technici jednoducho a bezpečne vyčistia celý kotol, vrátane horáku, elektród, výmenníka, filtrov aj kondenzačnej cesty kotla.

3. Nastavenie spaľovania

Neefektívne nastavené spaľovanie môže spôsobovať nedostatočné vykurovanie a teda nadmerný chlad. Práve preto je správne nastavenie spaľovania kľúčovým bodom. Optimalizované spaľovanie kotla zabezpečí vo vašej domácnosti ideálnu teplotu bez toho, aby sa priestor zbytočne prehrieval.

Spaľovanie kotla vplýva vo veľkej miere aj na samotnú spotrebu energie a jeho zanedbanie sa rýchlo odrazí aj na mesačných nákladoch, ktoré si vykurovanie vyžaduje.

4. Poservisná kontrola

Našu prácu vždy dotiahneme do konca bez toho, aby sme čokoľvek nechali na náhodu. Štandardom je preto u nás dôsledná poservisná kontrola zameraná na bezchybnú funkčnosť a bezpečnosť prevádzky kotla.

Neváhajte a kontaktujte nás. Radi vám pomôžeme.

Chcem objednať servis