Tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá sú dnes veľmi obľúbenou voľbou pri výbere vykurovacieho systému. Je to predovšetkým z dôvodu, že majú nízke prevádzkové náklady – využívajú až 75% bezplatnej energie priamo z prostredia. Jednou z ich najväčších výhod je, že vám stačí jedno zariadenie na to, aby ste si v zime zakúrili a v lete zas ochladili priestory.

Pri výbere vykurovacích systémov máte na výber z viacerých možností. Ideálne je, skombinovať systém vykurovania s dobrým zateplením objektu. Cena vykurovacích zariadení stúpa spolu s ich výkonom, čím sa zvyšujú počiatočné náklady, avšak vhodnou voľbou systému môžete optimalizovať návratnosť tejto investície.

Ako správne vybrať tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlá fungujú na princípe premeny tepla zo svojho okolia, napr. z ovzdušia či zo spodných  vôd, na teplo úžitkové. Čerpadlo si dokáže poradiť nielen s vykurovaním ale môže plne nahradiť aj klimatizačné zariadenie – v takom prípade je teplo z vnútorných priestorov odvádzané do exteriéru.

Táto multifunkčnosť je zároveň jednou z najväčších výhod tepelného čerpadla – jedno zariadenie vám bude stačiť na to, aby ste si v zime zakúrili a v lete zas ochladili priestory.

Nechajte si poradiť od odborníkov – vyberte si s našou pomocou ideálny typ tepelného čerpadla podľa vykurovacieho systému vášho domova a tiež jeho priemerného tepelného úbytku a ušetrite vaše financie aj životné prostredie.

Prečo si vybrať tepelné čerpadlo?

 • 1
  Sú technológiou budúcnosti

  Využívajú 75% energie z prostredia - vzduchu, podzemnej vody alebo zeme, čím prinášajú nezávislosť na fosílnych palivách.

 • 2
  Majú nízke prevádzkové náklady

  Na svoju činnosť spotrebujú len veľmi málo elektriny, vďaka čomu šetria prevádzkové náklady na energie.

 • 3
  Prispievajú k zníženiu emisií

  Tepelné čerpadlá v kombinácii s fotovoltaickými systémami sú úplne bezemisné.

 • 4
  Môžete na ne získať dotácie

  V rámci projektu Zelená domácnostiam môžete získať dotáciu na zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie.

 • 5
  Prinášajú
  komfort

  Môžete ich ovládať cez smartfón z pohodlia obývačky.

Etiam quis mollis tortor vel laoreet augue