Solárne systémy

Pokiaľ zvažujete investovanie do nového vykurovacieho systému, mali by ste porozmýšľať aj nad jeho doplnením o solárny systém. Solárna tepelná energia je na jednej  strane šetrná voči životnému prostrediu, na tej druhej, je výhodná čo sa týka zníženia nákladov a spotreby energie. Solárne systémy je možné kombinovať s viacerými typmi vykurovacích systémov – či už sa rozhodnete pre kondenzačný kotol, tepelné čerpadlo alebo iný vykurovací systém.

Prečo si vybrať solárny ohrev

Popularita využívania solárnej energie je už dlhšiu dobu na vzostupe a nie je sa čomu diviť. Medzi nesporné výhody solárnej tepelnej energie patrí minimálny dopad na životné prostredie a taktiež výrazná úspora financií.

Solárne panely čerpajú energiu priamo zo slnečných lúčov a tú následne premieňajú ako na elektrickú energiu vo všeobecnosti, tak aj na vykurovanie obytných či priemyselných priestorov. Ich činnosť je absolútne nezávadná a v rámci vášho bežného dňa ju nijakým spôsobom nepocítite. Životnosť solárnych panelov je viac než 20 rokov a ich finančnú návratnosť môžete pocítiť už po 5 rokov používania.

Solárne systémy sa spravidla umiestňujú predovšetkým na strechy budov, pričom dôležitá je čo najjužnejšia pozícia v 30 – 50° sklone. Je možné ich bez problémov kombinovať s viacerými typmi vykurovacích systémov – či už sa rozhodnete pre kondenzačný kotol, tepelné čerpadlo alebo iný vykurovací systém.

Aký sú výhody solárneho systému?

 • 1
  Nízka spotreba
  energie

 • 2
  Zvýšenie ekologickej
  zodpovednosti

 • 3
  Kombinovateľnosť s
  vykurovacím systémom

 • 4
  Menej emisiíí a nižšia produkcia CO2

Etiam quis mollis tortor vel laoreet augue